Dnipro Ukrayna Hakkında Bilgi ve Tavsiyeler

Ukrayna’ya gidecek olanlara tavsiyeler ve yeni bilgiler, ülkeye girdikten sonra nelere dikkat etmeli? 

-Ukrayna da yeni bir mobil hat almak için ne yapmalıyım?Turkcell’in bir firması olan LifeCell’den hattınızı alabilirsiniz. Hatta bir sonra ki girişinizde 1 gün önceden internetten  hattınıza kontör yükleyip numaranızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

120 grivna şuan ki kur ile 24 tl’ye 10 GB internet Ülke içi Her yöne sınırsız paketler bulabilirsiniz

-Ukrayna halkı nasıl, Türklere nasıl davranıyorlar.

Ukrayna halkı genelinde iyi niyetli, rahat, güler yüzlü ayrıca kibar ve yardımsever bir halktır. Siz birini rahatsız etmediğiniz sürece sizi kimse rahatsız etmez. İstediğiniz şekilde gezip eğlenebilirsiniz. Hatta mekanlarda erkekler bile dostça muhabbet için size bir şey ısmarlayabilir. Kadınları da dost canlısıdır.

Ukrayna`da ne yenir en favori yemekler hangisidir?

Türk ve geleneksel Ukrayna mutfağı arasında  oldukça fark var. Ancak aşağıda belirttiğim öne çıkan lezzetlerini denemenizi tavsiye ederim.

. Borsch corbası
. Vareniky
. Deruny
. Salo
. Sırniki
. Kotleta sı Kuritsa

Ukrayna Restoran ve Yiyecek-İçecek Fiyatları

Ukrayna grivnasının da yükselişi ile birlikte bir çok şey yine de Türkiye`ye göre daha uygun fiyatlı özellikle et ve alkol ürünleri.

Ortalama bir Kafe – Restoran Fiyatlarından Bahsedecek olursak

Amerikano : 20 grivna – 4 türk lirası
Latte : 25 grivna – 5 türk lirası
Orta boy pizza margarita : 60 grivna-12 tl
Bolonez makarna : 80 grivna – 16 tl seklindedir.

Bar ve Gece Kulübünde içeceğiniz;
Kola : 30 grivna – 6 tl
Bir bardak Viski Kola : 60 grivna – 12 tl
Fiyatlar yer ve mekanlara göre farklılıklar gösterebilir.

Dnipro, Kiev, Zaporijya şehirlerinde ki tüm elit mekanlara önceden belirlediğimiz fiyatlar eşliğinde hiç bi sürpriz yaşamadan sıra beklemeden rezervasyon imkanı sağlıyoruz.  Bu konuda 7/24 +905322936939 numaralı whatsapp hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Ukrayna Rus İlişkileri ve savaş durumları

Yapılan son seçim ile birlikte stabil olarak hayat aynı şekilde devam etmektedir. Bazı uç bölgeler hariç her yer güvenlidir. Ukrayna`da Lviv gibi şehirler hariç büyük bir bölümü Rusça konuşmaktadır. Maalesef İngilizce bilen kitle çok az. Bu konuda 7/24 +905322936939 numaralı whatsapp hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Ukrayna`da ulaşım nasıl?

Gideceğiniz mekanlara google’ı kullanıp, size hangi nolu dolmuş, otobüs veya metroyu kullanacağınıza dair bilgiler ualabilirsiniz. Bunun haricinde UBER’i de çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz, ucuz ve güvenilirdir. Ayrıca önceden belirlenmiş ücretler ile özel araç ve şoförlerimizle de size hizmet veriyoruz.  Bu konuda 7/24 +905322936939 numaralı whatsapp hattımızdan yardım alabilirsiniz.